سوالات متداول مربوط به روف گاردن

سوالات متداول مربوط به روف گاردن

آیا روف گاردن در ساختمان های قدیمی قابل اجراست؟

بله بام سبز روی انواع سقف ها قابل اجراست البته در ساختمان های جدید تر می‌توان ویژگی‌هایی مانند قابلیت تحمل وزن را نیز در نظر گرفت اما برخی از ساختمان های قدیمی نیز قابلیت تحمل وزن اضافه را دارند و حتی در غیر اینصورت با اضافه کردن بخش های پشتیبان می‌توان روف‌ گاردن را روی ساختمان های قدیمی نیز اجرا کرد.

***********

اگر قصد خرید یا سوالی در رابطه با چوب پلاست دارید با مشاورین چوبین پلاست با شماره های همراه: 09912076620 09120893253 در ارتباط باشید.

***********

آیا میتوان هر سقف ساختمانی را به بام سبز تبدیل کرد؟

می توان گفت بیشتر ساختمان ها قابلیت اجرای روف گاردن را دارند از جمله مکان های چالش برانگیز در اجرای فضای سبز روی بام عبارت است از ساختمان های بلند، قابلیت تحمل بار کم، دسترسی محدود و قرار گرفتن در سایه که نیازمند طراحی و اجرای روف گاردن به صورت حرفه ای می باشد.

Roof garden
Roof garden

آیا سقف موزاییکی می‌تواند تبدیل به بام سبز شود ؟

بله سقفهای موزاییکی نیز قابلیت اجرای روف گاردن را دارد ولی این کار نیازمند به مهندسی و اجرای سیستم های پیشرفته ای است که در حال حاضر چندان در ایران فراگیر نشده است.

آیا آبیاری برای بام سبز ضروری و اجباریست؟

آبیاری از جمله نیازهای اصلی در تمام روف گاردن ها و دیوارهای سبز میباشد با این وجود می‌توان بام سبز را بدون نیاز به آبیاری ایجاد کرد ولی این کار باعث کاهش گونه های قابل استفاده و منفعت های آنها از جمله سرمایش در تابستان و زیبایی بام سبز شما خواهد شد.

آیا میتوان روی شیروانی روف‌گاردن اجرا کرد؟

شما می‌توانید روی شیروانی نیز روف گاردن را پیاده سازی کنید اما این کار نیاز به طراحی و مهندسی خاص از جمله زهکشی و سیستم‌های ثابت نگه دارنده بستر رویش گیاه دارد که باید توسط متخصصین طراحی شود.

Roof garden
Roof garden

مصرف آب در روف‌گاردن چه مقدار است؟

همه چیز بستگی به بام سبز شما دارد برای این سوال نمی توان پاسخ دقیقی پیدا کرد چرا که میزان آب مصرفی در یک بام سبز با شرایط آب و هوایی، تاثیرات محیطی، ویژگیهای بستر رشد، نوع سیستم های مصرفی و طراحی فضا وابسته است.

 

پیشنهاد میکنیم از مقاله آشنایی با انواع بام سبز نیز دیدن کنید.

 

آیا امکان وجود دارد که گیاهان بام سبز نسبت به فضا رشد بی رویه داشته باشند؟

بله زمانی که در مورد روف گاردن صحبت میکنیم به دلیل محدودیت‌های موجود مسئله نگهداری باید به عنوان یکی از فاکتورهای مهم در فاز طراحی مد نظر قرار داده شود به طور مثال استفاده از گیاهانی که دانه های شان به راحتی در هوا انتشار پیدا نمی کند می‌تواند از هزینه‌های عملیات نگهداری بکاهد.

هزینه ایجاد بام سبز چقدر است؟

هزینه ایجاد روف گاردن تا حد زیادی به پروژه، نوع طراحی و المان های چوب پلاست که در آن استفاده می‌شود بستگی دارد از همین رو نمی‌توان قیمت دقیقی برای آن آن بگوییم، فاکتورهای زیادی می‌توانند روی قیمت تاثیر گذار باشند از جمله این فاکتورها می‌توان به نوع مواد مصرفی، نوع طراحی، تقویت کننده ها، حجم بستر رشد، و… به کار رفته مثل مبلمان اشاره کرد البته نیازمندی های سطح دسترسی و نیازمندی‌های مراقبتی مثل ورودی آبیاری هم مواردی اند که می‌توانند در هزینه‌ها دخیل باشند.

سوالات متداول مربوط به روف گاردن

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.