فایرپیت Fire Pit یا گودال آتش

فایرپیت Fire Pit یا گودال آتش

فایرپیت یکی از وسایلی است که زیبایی حیاط و باغ شما را دوچندان می‌کند و دورهمی‌هایتان را گرمتر. خانه های ویلایی با درخت های مختلف و انواع گیاهان مانند جنگلی کوچک در قلب خانه می باشد که می توان در فصل های مختلف از آن استفاده کرد. البته استفاده از حیاط ها در فصل های سرد به راحتی سایر فصل ها نمی باشد به همین علت برای استفاده از فضای سبز خانه ها، پاسیو ها و سایر قسمت های اینچنینی می توان از فایرپیت و یا آتشدان فضای باز استفاده کرد که علاوه بر ایجاد گرمای دلچسب می تواند زیبایی خاص و بی نظیر به فضای مذکور ببخشد .

***********

اگر قصد خرید یا سوالی در رابطه با چوب پلاست دارید با مشاورین چوبین پلاست با شماره های همراه: 09912076620 09120893253 در ارتباط باشید.

***********

فایرپیت باغی است که برای استفاده در فضای باز طراحی می شود و طراحی خاص این نوع شومینه فضای باز زیبایی دو چندانی به باغ بخشیده و گرمابخش فضای سبز باغ شما خواهد شد .

جنس بدنه این فایرپیت ها معمولاً از چدن به همراه رنگ کوره ای  می باشد و با ظرفیت گرمایی بالایی که دارند، باعث پخش بهتر حرارت در محیط می گردد.

نشتن در کنار شومینه فضای باز بسیار لذت بخش می باشد و در فصول سرد سال هم می توان از بودن در فضای باز و هوای آزاد لذت برد.

شومینه فضای باز
شومینه فضای باز

برای استفاده بهینه از فضای سبز باغ خود از این فایرپیت های متفاوت که محافل دوستانه پدید می آورد استفاده نمایید . از دیرباز تا کنون انسان رابطه عمیقی با طبیعت دارد و امروزه با مدرن شدن زندگی ها نیز سعی می کند این رابطه را حفظ نماید افرادی که خیلی به طبیعت علاقه مند هستند المان هایی از آن را به خانه های خود می برند تا ارتباط بیشتری با طبیعت داشته باشند. قابل ذکر است که با توجه به تنوع مدل خانه ها مثل آپارتمانی و ویلایی نوع المان مذکور را باید متناسب با نوع  آن ها انتخاب کرد . انواع شومینه فضای باز یا فایرپیت وجود دارد که می توانید از آن استفاده نمایید .

فایرپیت هیزمی

با استفاده از انواع  فایرپیت در فصول سرد سال نیز می توان از هوای آزاد و مناظر و فضای باز بیرون از خانه لذت برد. دور هم بودن با خانواده یا دوستان و دور آتش نشستن و صحبت کردن بسیار لذت بخش می باشد .

این نوع  فایرپیت از جنس چدن به همراه رنگ کوره ای می باشد که در برابرحرارت آتش و همچنین رطوبت مقاومت دارد.همچنین ابعاد کوچک این محصول جابجایی آن را سهولت می بخشد. نکته قابل توجه در مورد فایرپیت هیزمی این است که می توان از آن به عنوان منقل نیز استفاده کرد . سوخت طبیعی آن باعث می شود طرفداران چای هیزمی از آن بسیار استفاده نمایند .

فایرپیت سنگی
فایرپیت سنگی

فایرپیت سنگی

فایرپیت از لحاظ ساختاری دارای دو مدل می باشند. آتشدان سنگی مدل اول از سنگ هایی با قطعات مختلف و یا یکسان و مقداری ملات ساخته می شود. در این مدل ملات لازم ساخته می شود و سنگ ها مانند دیوار چینی روی هم چیده شده و با ملات محکم می گردند. مدل دوم شومینه فضای باز سنگی بدین گونه ساخته می شود که سنگ بزرگی را برش می دهند تا به شکل مورد نظر برسد و سپس مورد استفاده قرار می گیرد . آتشدان های قدیمی نیز به این شکل ساخته میشد به همین خاطر استفاده از آن حالتی سنتی به باغ شما می دهد . می توانید در طراحی فضای سبز خود از آتشدان سنگی استفاده نمایید و زیبایی آن را چندین برابر کنید.

فابرپیت فلزی

فایرپیت فلزی دارای شکل و طرح های مختلفی است به همین دلیل شما در خرید بسیار تنوع انتخاب دارید. بعضی از مدل های فلزی دارای محافظ رویی می باشند که می توان بر روی زبانه های آتش قرار داد و قابلیت باز و بسته شدن دارند. شومینه های فلزی به طور معمول دارای پایه می باشند و در بعضی از مدل های آن که دیواره های فلزی دارند می توان بر روی دیواره های فلزی آن ها طرح های جذابی برش داد که در هنگام شب نور از این برش ها خارج شده و زیبایی این محصول را دو چندان می نماید. فایرپیت های فلزی به دلیل بدنه محکم و آلیاژهای سازگار با محیط زیست ماندگاری زیادی دارند .

فایرپیت بتنی
فایرپیت بتنی

فایرپیت بتنی

نوع دیگری از این محصول بتنی می باشد. قسمت بدنه محصول مورد نظر از بتن ساخته می شود و درون آن تا نیمه از بتن و مابقی فضای داخلی آن توسط سنگ های تزیینی پر می گردد.

سوخت این فایرپیت ها گاز می باشد . البته در نظر داشته باشید که در صورت استفاده از مدل شومینه بتنی باید کف سازی و تاسیسات لازم برای عبور گاز در فضای سبزتان نیز صورت بگیرد. آتشدان بتنی ظاهر جذاب و مدرن دارد که حال و هوای خاصی به فضای سبز شما می دهد.

شما میتوانید از این فایرپیت ها در کنار آلاچیق های خود نیز استفاده کنید نوع مخصوص آن ها برای چای آتشی در کنار خانواده بسیار محبوب است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.