نکاتی مهم در رابطه با روف گاردن

نکاتی مهم در رابطه با روف گاردن

نکاتی مهم در رابطه با روف گاردن

بام سبز یا روف گاردن یکی از جذاب ترین سازه هایی است که می توانیم با استفاده از چوب پلاست آن را تکمیل کنیم نکاتی مهم در رابطه با روف گاردن وجود دارد که در این مقاله قصد داریم شما را با این نکات آشنا کنیم پوشش بام های سبز در کشورهای اروپایی و ایالت آمریکا رشد بسیار زیادی داشته است علاوه بر مبحث زیبایی شناسی از روف گاردن به عنوان عایق حرارت و رطوبت و البته عایق صوت نیز استفاده می شود تلفیق ساختار مصنوعی با کمک طبیعت به کمک کاهش آلودگی ها می‌آید و با افزایش تولید اکسیژن هوا می تواند به ما کمک کند.

***********

اگر قصد خرید یا سوالی در رابطه با چوب پلاست دارید با مشاورین چوبین پلاست با شماره های همراه: 09912076620 09120893253 در ارتباط باشید.

***********

روف گاردن یا بام سبز مساحت قابل ساخت از یک پروژه بام است که مکانی بسیار زیبا در خانه شما ایجاد می کند استفاده از روف گاردن در محیط شهری ضمن جذب صدا و خنک سازی با کاهش مصرف انرژی نیز به شما سود خواهد رساند.

روف گاردن یا بام سبز چیست
روف گاردن یا بام سبز چیست

روف گاردن یا بام سبز چیست

روف گاردن یا بام سبز سقفی از ساختمان است که با استفاده از محصولات چوب پلاست و البته فلاورباکس ها و المان های دیگر مخصوص تکمیل می‌شود بام سبز ممکن است شامل لایه های اضافی مانند حایل ریشه، زهکشی، سیستم آبیاری و مواردی از این دست باشد.

بام سبز مدرن چیست
بام سبز مدرن چیست

بام سبز مدرن چیست

می توانیم بگوییم روف گاردن های امروزی که ان ها را می بینید بسیار مدرن هستند بام سبز از دهه ۷۰ در آلمان رواج یافت و از آن به بعد بسیاری از کشورهای اروپایی از آن استفاده کردند از همین رو امروزه حدود ۱۰ درصد از سقف های آلمان دارای باغ بام سبز است که اشعه خورشید را به خود جذب کرده و آن را به شکل گرما به داخل منعکس می کند و باعث می شوند مناطق شهری حداقل ۷ درجه خنک از نقاط اطراف باشد البته باید به این نکته اشاره کنیم که در مقایسه با تالار شهر شیکاگو که یکی از ویژگی‌های بام سبز را داراست دمای هوا در یک روز بسیار گرم ۲۵ تا ۸۰ درجه فارنهایت خنک تر از ساختمان هایی بوده که سقفی سنتی داشتند روف گاردن شهر شیکاگو یکی از قدیمی ترین و شناخته ترین مثال های بام سبز در آمریکا می باشد.

با توجه به مطالعاتی که صورت گرفته تخمین می‌زنند اگر بام های یک شهر بزرگ همه سبز باشند دمای هوای آن شهر را می‌توان تا ۱۲ درجه کاهش داد همچنین انواع بام سبز با مقدار عایق بودن سقف ها ایجاد می‌شود که بر نوع دما نیز تاثیر گذار است به این نکته نیز باید اشاره کنیم که زمانی که بام سبز اجرا می شود طول عمر سقف ساختمان دو یا سه برابر می شود همچنین با این کار نوعی زیستگاه برای گیاهان و حشرات به وجود می آورد که فضای طبیعی محدود شهر را بهبود می‌بخشد در مناطق شهری دارای ارتفاع بالا نیز می توان فهمید که بام سبز حشرات پرندگان و زنبور و پروانه ها را به خود جذب می کند.

روف گاردن چه مزایایی دارد
روف گاردن چه مزایایی دارد

روف گاردن چه مزایایی دارد

روف گاردن باعث طول عمر بام ساختمان میشود، نفوذ صدا را به داخل ساختمان کاهش می دهد و با هدایت بخش اعظمی از آب باران سیستم فاضلاب را نیز بهبود می بخشد، آلودگی هوا را جذب کرده و ذرات حاصل از سوختن هوا را جمع آوری می کند باعث ایجاد هوای تازه می شود، به واسطه خنک نگه داشتن داخل ساختمان به هنگام تابستان عایقی در برابر گرماست و اگر ساختمان با شیشه پوشش داده شده باشد مانند پل انرژی خورشیدی عمل می کند.

مزایای اقتصادی روف گاردن
مزایای اقتصادی روف گاردن

مزایای اقتصادی روف گاردن

با توجه به اینکه روف گاردن هزینه های انرژی گرمایشی و سرمایشی را کاهش می‌دهد از نظر اقتصادی صرفه دارد همچنین از لحاظ اقتصادی از هزینه دوباره جهت بازسازی و عایق بندی بام نیز جلوگیری می‌کند حدود ۱۰ تا ۵۰ درصد مانع از هدر رفتن و راه افتادن آب‌ها حاصل بارندگی‌ها می‌شود.

بام سبز چه مزایایی اکولوژیکی دارد

باعث کاهش انرژی گرمایی شهر می‌شود همچنین موجب تصفیه گرد و غبار ها می شود صدا را کاهش می دهد و به صورت محدود و در ابعاد کوچک به خنک سازی و ایجاد رطوبت هوای اطراف کمک می کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.